הלוואות בערבות מדינה

מזה מספר שנים פועלת הקרן בערבות המדינה. מדובר בקרן המיועדת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בעלי מחזור שנתי של עד 100 מיליון ₪ ע"י מתן הלוואה שהמדינה ערבה לחלק ניכר מסכום ההלוואה. ההלוואה מיועדת להקים עסק חדש, וכן לעסקים קטנים ובינוניים להתפתח ולצמוח. הלוואה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה ניתנת בתנאים אטרקטיביים.  הריבית נמוכה , גובה הביטחונות והערבויות שהעסקים צריכים להעמיד כנגד ההלוואה נמוך. ומסתכם בשיעור של 10%  מסכום ההלוואה לעסק חדש ו- 25% בטחונות לעסק קיים. הלוואה בערבות המדינה ניתנת לחמש שנים, בתוספת  תקופת גרייס של חצי שנה, בתקופת הגרייס משולם רק הריבית .

בכדי לזכות בהלוואה זו בערבות המדינה, יש בין שאר ההליכים  בהם העסק חייב להוכיח עמידה במספר קריטריונים לפני וועדה ולקבל המלצה מגוף מתאם, ולכן רוב בעלי העסקים נעזרים בליווי של מומחים בנושא, אשר מייעלים את התהליך ומעלים בעשרות אחוזים את הסיכוי לקבל את האישורים הנדרשים ואת ההלוואה החשובה לעסק שלהם.

ישנם תנאים בסיסיים לקבלת ההלוואה

התנאים לקבלת הלוואה בערבות המדינה לעסק שלכם מורכבים מתתי-סעיפים הדורשים התייחסות והבנה עמוקה, הכנת תכנית עסקית מדוייקת ומשכנעת .ובגישה עם בודק מטעם הגוף המתאם של הקרן. בסופם הם אמורים לתת המלצתם ואישור של נציג הציבור בוועדת האשראי.

עמידה בקריטריונים היא האור הירוק לתחילת תהליך הגשת הבקשה, תהליך הכרוך בהגשת טפסים לגופים שונים וקבלת אישורים מכל הגורמים המעורבים עד למועד הפגישה עם הוועדה המאשרת מטעם הסוכנות.

יש להגיש את כל הטפסים בצורה מסודרת וללא שגיאות, בזמן, ולפי הדרישות, וזאת בכדי שלא לקבל דחייה ולעמוד מול עיכובים בירוקראטיים מיותרים בזמן קריטי זה בו העסק שלכם זקוק לתזרים מזומנים.

ליווי בתהליך קבלת הלוואה בערבות המדינה

מדי שנה ושנה הרבה מאוד בעלי עסקים קטנים ובינוניים מגישים בקשתם  לבדיקת זכאות לאחד ממסלולי ההלוואה בתנאים המועדפים המגובה בערבות ממשלתית.

מטרת העסקים לקבל את מקסימום ההלוואה המבוקשת.

מובן מאליו כי לא כל המגישים זוכים לקבל את ההלוואה, ובעלי עסקים רבים שיכלו לקבל את ההלוואה מקבלים דחייה שניתן להימנע ממנה בקלות עם ליווי מקצועי של מומחים המבינים את ההליך עד תום, ויודעים כיצד להביא את העסק לכדי שלמות בקריטריונים הממיינים ולקבל את המקסימום ההלוואה האפשרית .

בזמן קריטי זה בחייו של העסק שלכם, קבלת התמיכה והסיוע של מומחים בליווי עסקים קטנים ובינוניים להצלחה בהליך קבלת ההלוואה בערבות המדינה היא קריטית, ויכולה להיות ההבדל הגדול בין דחיית הבקשה שלכם לבין אישורה וקבלת הכסף הדרוש להצלחת העסק שלכם.

אנחנו בהולמנ'ס מתמחים בגיוס אשראי מהלוואות מקרנות בערבות מדינה ונשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם בתהליך בצורה המקצועית ביותר, לענות על כל שאלה, ולדחוף לאורך כל הדרך להשגת ההלוואה.

Abstract illustration of suggesting an idea.
Abstract illustration of suggesting an idea.