10 המפתחות להצלחה כלכלית בעסק (חלק א')

אתם מכירים הרבה אנשי עסקים או תעשייה שכשיגידו להם "הנה, בואו וקבלו את עשרת המפתחות להצלחה כלכלית בעסקים " – יגידו לכם "לא תודה, אין צורך"? אתם רוצים לצמוח, להתפתח ולגדול יחד עם העסק שלכם? המדריך הזה מיועד לכם.

אז מהם אותם מפתחות, בלעדיהם יהיה לכם הרבה יותר מסובך להצליח, מבחינה כלכלית?

  1. לתכנן, לתכנן, לתכנן!

תכנון התקציב הוא הצעד הראשון שננקוט, כדי לכוון את העסק שלנו כלפי מעלה, לצמיחה. תהליך התכנון היעיל והנכון יתחיל כחודשיים לפני תחילת השנה החדשה. בתהליך זה ישלבו מנהלים ממחלקות שונות – ויכלול, בין היתר, הגדרת יעדים ומדדים, בנית תחזית הכנסות ותקצוב סעיפי ההוצאות.

התכנית תתווה את הדרך הכלכלית, תהווה מעין מצפן ותיתרגם לתזרים. מידי חודש יתבצע מעקב חודשי שיבחן עמידה ביעדים ובתכנית העבודה.

  1. מכינים לנו תקציב

אוקי, התכנון היפה על השולחן, מה עכשיו? איך אנחנו מרכיבים ממנו תקציב, הלכה למעשה?

את סעיף ההכנסות נרכיב על פי הערכות ואומדנים, הוצאות עלות המכר (בהנחה שאנחנו מדברים על מוצר, ולא שירות) יכללו את עלויות הייצור הישירות, צריכת החומר והמוצרים.
אנחנו נחשב, כמובן, גם את הוצאותיה של מחלקת השיווק והמכירות, בהתאם לתוכניות וליעדי החברה. הוצאות ההנהלה וההוצאות הכלליות הן הוצאות קבועות, לרוב, ולא צפויות שם הפתעות מרחיקות לכת .

  1. תזרים אליי את הכסף!

תזרים מזומנים הוא זרם התקבולים והתשלומים, שמתווספים ליתרת הפתיחה, ניהול מפורט ונכון של תזרים המזומנים הינו אחד הכלים העיקריים בהצלחתו של העסק.

עסק יקום או ייפול בשל ניהול תזרים, חד משמעית.

עסק שנקלע למצב של חוסר תזרימי קשה, עלול למצוא את עצמו בחדלות פירעון – עד כדי סגירת קו האשראי על-ידי הבנקים, באופן מידי.

הצלחנו להבהיר כמה חשוב לנהל נכון את תזרים המזומנים, כן? עוד על ניהול נכון של תזרים מזומנים תמצאו כאן.

  1. הגעת אל היעד!

את המערכת הפיננסית אנחנו חייבים להיות מסוגלים למדוד, כדי להבין אותה, להבין מה היא מניבה, איפה אפשר לחזק ומה מצליח לנו.

יעד הוא הגדרה ברורה של תפוקת העבודה, "מה רוצים להשיג".

מדד הוא גורם שניתן לכמת, שבאמצעותו ניתן לבחון האם הגענו אל היעד אותו הצבנו לעצמנו.

עבודה מסודרת מול יעדים ומדדים שמתאימים לעסק שלכם, שניתנים להשגה ומעודדים צמיחה – (לרוב, על פי מודל S.M.A.R.T) תאפשר לכם להיכנס למסגרת שתיטיב עם העסק, ותספק תמונה רחבה וכוללת על מימדי ההצלחה, והמקומות שדורשים חיזוק.

  1. הלו, היזהרו! מסוכן פה!

כמו בשוק ההון, בבורסה ובשאר מגרשי המשחקים הפיננסיים, גם העסק שלכם אינו שונה, גם כאן ישנם המון סיכונים פיננסיים שחשוב לנהל. גם בעסק שלכם חשוב להגדיר את הסיכון, למדוד אותו, לתכנן ולבצע את כל הפעילויות שנדרשות על מנת להקטין אותו ככל שניתן – ואפילו למנוע אותו.

עם פיקוח, משמעת הבנה של התחום והיכרות מעמיקה עם המגרש – תרגישו בטוחים לגדול ולהתקדם, ברמת הסיכון הנמוכה ביותר, אל עבר ההצלחה.

אנחנו ב- "הולמנ'ס בע"מ – ניהול פיננסי" יודעים היטב עד כמה העולם הפיננסי בלתי מוכר, לא מובן ואפילו מרתיע. אנחנו שמחים וגאים להזכיר לכם שאינכם לבד!

הכסף שלכם בטוח בידיים של "הולמנ'ס בע"מ – ניהול פיננסי".
אנחנו הולכים אתכם, יד ביד.